2014 m. rugpjūčio 18 d., pirmadienis

Tinginy, per kiek nubėgtum 10 km, jei „rautum“ iš visų jėgų?

"Mūsų abejonės yra išdavikai, kurie priverčia pralaimėti ten, kur dažnai galėtume laimėti, jei tik nebijotume bandyti" (Williamas Shakespeare‘as).
Pasibaigė ilgasis Žolinių savaitgalis, kurio metu spėjau sudalyvauti keliuose įdomiuose renginiuose. Vienas iš jų susijęs ir su bėgimu – Lietuvos bėgimo taurės etapas „BĖGIMAS, PLUNGĖS MIESTO SENIŪNO TAUREI LAIMĖTI“.
Šiame bėgime dalyvavau antrą kartą, todėl pasitaikė nebloga proga palyginti pernykščius ir šiemetinius rezultatus. Tik reikėtų iškart pažymėti, kad šis palyginimas bus neobjektyvus, nes pernai bėgau ir stengiausi iš paskutiniųjų, o šįmet dalyvavau varžybose kaip treniruotėje, bet pažanga akivaizdi...
Metai/distancija
2013 m.
2014 m.
10 km
42:28:1
38:56:4
Dar kelias dienas prieš varžybas žinojau, kad nesivaržysiu, o bėgsiu tempinę treniruotę pusės maratono greičiu. Atvykęs į vietą netgi pradėjau abejoti, ar apskritai pavyks šį planą įgyvendinti, kadangi naktį prieš varžybas temiegojau 5 valandas, dar šiek tiek nuovargio pridėjo ir trijų valandų kelionė į Žemaitiją, o bėgant apšilimą ristele lygiu parko takeliu porą kilometrų pulsometras rodė 165-170 d./min. Tada pagalvojau, kad lazda turi du galus ir mano tinginystė liepos mėnesį atsigręžė prieš mane patį (aut. pastaba: liepos mėnesį tenubėgau 230 km).
Prabėgęs apšilimą atsistojau prie starto linijos. Tradiciškai organizatoriai pasveikino dalyvius ir po šūvio bėgikai pasileido Plungės dvaro parko takais. Kaip visada, pirmi keli šimtai metrų būna greitesni, bet stengiausi susivaldyti ir bėgti pagal planą. Kadangi pats save pakankamai gerai pažįstu, supratau, jei bėgsiu vienas, galiu nesusitvardyti ir bėgti iš visų jėgų – tuomet mano tikslas bus nepasiektas. Taip bemąstydamas pasivijau lėčiau, bet stabiliai bėgantį klubo narį, kuris bėgo man lengvu bei priimtinu tempu. Pastebėjau, kad bėgti paskui ką nors yra žymiau paprasčiau, kadangi nereikia per daug galvoti kaip palaikyti tempą, atidžiai sekti trasos ir pan. Taigi, bėgau ramiai ir lengvai, tik prieš paparacių blykstes stengdavausi išsišiepti iki ausų, šokinėdavau į viršų ir ore sumušdavau pėdomis J Žodžiu, tai buvo tikras „Fun run“.
Nors renginys ir nepasižymėjo nei dalyvių, nei sirgalių gausa, pažįstamų šūksniai ir palaikymas tikrai džiugino... Taigi, taip ir sukau ratukus parko takais. Šiek tiek erzino trasos "vedlio" netolygus tempas, bei tai kad nuo 5 km pradėjome lėtėti, bet susitaikiau su tuo, kadangi laikrodis man vis dar rodė, kad bendras vidutinis trasos įveikimo tempas man yra tinkamas ir priimtinas. Likus 300 m iki finišo linijos nusprendžiau aplenkti varžovą truputį pagreitėdamas, kad bent šiek tiek pajusčiau varžybų dvasią - finišavau 2:35 min/km tempu. Esu dėkingas savo bendraklubiečiui už šiandieninį rezultatą. Kartu džiugu, kad bėgau šalia bėgiko, kuris ne tik pagerino savo asmeninį rezultatą, bet ir pirmą kartą lipo ant prizininkų pakylos. Tikiuosi, kad vieną dieną ir man taip nusišypsos Fortūna...
Taigi, sustabdęs laikrodį, išvydau, kad mano laikas yra 38:56:4. Supratau, kad pagerinau ankstesnį savo asmeninį 10 km įveikimo laiką 5 sekundėmis, kuris buvo pasiektas Alytuje dar pavasario pradžioje. Nežinau, galbūt turėčiau džiaugtis asmeniniu rekordu, tačiau širdyje nėra jokių emocijų. Šis bėgimas tebuvo eilinė treniruotė, o rekordo siekimą aš įsivaizduoju kitaip – kai nuo starto šūvio pasileidi lyg akis išdegęs ir nežinai, ar tu įveiksi trasą, ar trasa įveiks tave. Todėl galvoje kirba mintis: „Tinginy, per kiek nubėgtum 10 km, jei „rautum“ iš visų jėgų? J“. Viskam savas laikas. Na, o dabar esu laimingas dėl to, kad gerėja fizinė forma ir kryptingai artėju savo tolimo tikslo (svajonės) link – įveikti maratoną greičiau nei per X:YY:ZZ, bet visa tai 5 metų perspektyvoje (skaičių sąmoningai neatskleidžiau, nes kiti pagalvos, kad nuo bėgimo man pasimaišė protas, bet galiu pasakyti, kad mano tikslas nors ir labai labai ambicingas, tačiau pasiekiamas).

Čia verta prisiminti V. Hugo žodžius „Svajoti, vadinasi, kurti“.


Aut. pastaba: nuotraukos renginio organizatorių.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą