2016 m. kovo 2 d., trečiadienis

Bundu iš žiemos miego...

Prisipažinsiu, buvau aptingęs. Mano bėgimo batelių kolekcija gerokai praretėjo... susidėvėję iškeliavo į šiukšlių dėžę, o likusieji ilsėjosi ir laukė pavasario. 2016 m.  nekeliu ypatingų tikslų, bet nusprendžiau dalyvauti Lietuvos Trail bėgimo taurėje ir subėgti kaip įmanoma daugiau etapų, kiek tik leis aplinkybės.

Taigi, apie viską nuo pradžių. Šių metų sezoną atidariau sausio 26 dieną stodamas prie pirmojo Trail bėgimo taurės etapo "Naktinis Trail bėgimas" starto linijos.


Šiame bėgime supratau tai, kas ir taip buvo aišku - reikia treniruotis. 20 km pavyko įveikti šiek tiek greičiau nei per 2 valandas,  o pulsas bėgimo metu siekė neregėtas aukštumas. Turiu prisipažinti, tai buvo geras spyris į užpakalį. Pradėjau bėgioti griežtai pagal pulsą. Pasirodo, per žiemą mano greitis taip krito, kad lengvo kroso tempas tėra apie 6:30 min/km.   Šį savaitgalį startavau jau antrame Trail bėgimo taurės etape "Sniego žmogus". Tai buvo puiki galimybė pasitikrinti, kokią pažangą pavyko pasiekti per mėnesį, nors ir savaitei buvau nutraukęs treniruotes dėl užpuolusio peršalimo.

Kad bėgimas bus įdomus, supratau jau nusukęs nuo Rūdininkų miestelio link poligono. Kelias toks duobėtas kaip po priešo antpuolio. Taip lengvai pasikratęs per žvyrkelį pasiekiau varžybų centrą. Atsiėmiau numerį, pasisveikinau su pažįstamais ir pradėjau svarstyti, ar verta daryti apšilimą, nes į Rūdininkų poligoną atvykau tiesiai iš Senasalyje vykusio Snaigės žygio, kurio metu įveikiau 10 km lygumų slidėmis pakankamai sudėtingoje trasoje su nemažai sukilimo...

Nusprendžiau tiesiog ramiai ir šiltai pabūti automobilyje.

Prie starto atbėgau likus gal tik minutei. "Šūvis". Visi pasileidžia į priekį. Neatsilieku ir aš. Deja tokį spartų tempą pavyko išlaikyti gal tik kokius 800 m. Nuo čia jau nebepasidaviau varžybiniam azartui ir bėgau pagal savo galimybes - tik karts nuo karto laikrodyje patikrindavau savo pulsą. Bėgau šviežiai apsnigta trasa ir dairiausi aplinkui. Trasa pakankamai vaizdinga. Taip nejučiom pasiekiau 10 km įkurtą maitinimo punktą. Ramiai sustojau, išgėriau arbatos ir po geros minutės grįžau į trasą. Pavijau merginų grupelę bėgančią man priimtinu tempu. Žinojau, kad galiu jas aplenkti, bet nutolti tolyn vargiai ar turėčiau jėgų, be to bendroje įskaitoje tai neturėtų jokios įtakos mano rezultatui, tad atsilikęs per gerų 10 metrų bėgau paskui jas. Taip ir atbėgau į finišą. Nei labai nusivaręs nuo kojų, nei labai jau šviežias. Sakyčiau, gavosi padori tempinė treniruotė. Taigi, finišavęs pasitikrinau laikrodį. 20 km įveikiau per 1:42:29. Esu be galo laimingas ir patenkintas pasiektu rezultatu. Tai suteikė dar daugiau motyvacijos treniruotis.
 

Na, o dabar šiek tiek apie sezono planus. Artimiausias startas numatytas nuotykių lenktynėse "Aplink Rėkyvos ežerą". Nors šis bėgimas nepriklauso Trail bėgimo taurei, jame tradiciškai planuoju dalyvauti ir šįmet. Šios varžybos abejingų nepalieka. Vieni pabandę grįžta kasmet, kiti - gyvenime daugiau nekelia kojos į šio ežero apylinkes. Dar kita grupė, kurie net nedrįsta išbandyti šio bėgimo. Bet kiekvieno teisė rinktis.

Dar vienas svarbus startas - Klaipėdos pavasario EKO maratonas. Svarbus tuo, kad jam vykstant jau būnu pasiekęs šokią tokią formą ir šį bėgimą laikau tikruoju savo bėgimo sezono atidarymu. Pajūryje planuoju bėgti treniruotės režimu, tad nekeliu sau konkretesnių tikslų šiame bėgime.

Gegužės mėnesį planuoju bėgti savo pirmąjį 101 km (!) bėgime Būtingė - Nida. Šiai avantiūrai jau pradėjau ruoštis. Kol kas bėgu nedaug, bet kuo artyn pavasaris tuo labiau ketinu ilginti ilgų savaitgalinių treniruočių kilometražą.

Birželio mėnesį planuoju dalyvauti Lietuvos maratono čempionate, kuris vyks Kauno maratono metu. Jei būsiu pasiruošęs,  o orai palankūs, bandysiu siekti geriausio savo maratono rezultato šiame sezone.

Desertui liko vienas rimčiausių bėgimų - "Kernavė-Vilnius". Plano šiam bėgimui dar neturiu. Tiesiog norėčiau įveikti visą distanciją ir pasigrožėti gamta.

Taigi, nusimato intensyvus pirmasis pusmetis. Laikas bėgti.
 
 Foto: iš asmeninio ir Donatas Lazauskas Sports Photography.

5 komentarai:

 1. Smagi foto :) ten telefonas šviečiantis taip trasuoja?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Po 101 km geriausias maratono rezultatas jau birzelyje? Vidai ar tikrai taip manai :)?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Šio sezono :D norėčiau tilpti į 4 val. Pernai Kaune gerokai nusvilau... tai noriu atsigriebti. Šįmet maratoną greit bandysiu bėgti nebent rudenį.

   Panaikinti