2018 m. kovo 19 d., pirmadienis

6h Run Jonava

Taigi, savaitgalį sudalyvavau taip ilgai lauktame bėgimo renginyje "6h Run Jonava". 

Varžybos paprastos - stoji prie starto linijos ir bėgi 6 valandas 1,5 km ratuku. 

Šioms varžyboms ruoštis pradėjau nuo pat metų pradžios. Sausį subėgau daugiau nei 300 km. Treniravau greitį ir ištvermę, o forma vis gerėjo. Vasarį nubėgau 5 km. Šis mėnuo buvo labiau skirtas kovai su gripu. Tad drastiškai krito treniruočių kolometražas. Kovą atsigavau ir nusprendžiau jau grįžti į treniruočių režimą, tačiau išbėgau tik 11 km krosą ir vėl teko kovoti su virusais. Likus savaitei iki varžybų ramiai karščiavau. Pasiruošimo laikotarpiu nubėgau 322 km.

Varžybų rytą svarsčiau, ar verta važiuoti į Jonavą, kai tokia fizinė forma. Nusprendžiau, kad prabėgsiu bent valandą laiko, nes labai norėjau sudalyvauti ir palaikyti šią puikią bėgimo organizatorių iniciatyvą "atgaivinti" Lietuvoje 6 valandų bėgimą.

Jonava pasitiko svetingai. Oras neblogas. Nedidelis minusas, švietė saulė. Bet... vėjas buvo žudantis, labai stiprus ir atšiaurus. 

Varžybas pradėjau lėtai, nes visiškai nežinojau, ko galiu tikėtis iš savo organizmo. Sakyčiau 10 km arba apie vieną valandą laikiausi pukiai. Pulsas pakildavo tik bėgant prieš vėją. Po dviejų valandų bėgimo pradėjo jaustis raumenų nuovargis. Kojos nebebuvo tokios eiklios.  Nemažai pastangų reikėjo bėgant prieš vėją, bet nemažai jis pridėdavo greičio, kai pūsdavo į nugarą. Įveikęs 25 km supratau, kad šiandienos mano maksimumas yra 30 km. Paskutinius ratus jau bėgau sunkokai, jaučiau kelių skausmą, o raumenis palengva kaustė mėšlungis. Tad vos tik įveikęs 20 ratą, nusėmiau laiko fiksavimo daviklį ir pasitraukiau iš varžybų. Visas mano pasirodymas užtruko 2 valandas ir 51 min. Kiekvieną kilometrą įveikiau vidutiniu 5:34 min/km tempu. 

Nors ir pasitraukiau iš varžybų, tačiau medalį atminimui gavau. Šiek tiek liūdna, kad nepavyko pasiruošti šioms varžyboms, tačiau pasiektas rezultatas nuteikė optimistiškai. Parako dar netrūksta, teks sąžiningai ruoštis kitiems startams.


P.S.
Varžybos buvo tikrai geros. Kažką "pramušė" emociškai, sakyčiau, sugrąžino pasitikėjimą savimi. Tad, nežinau, ar veikiamas endorfinų, ar geros povaržybinės nuotaikos, tą patį šeštadienio vakarą užsiregistravau į Cortina Sky Race 2018 varžybas, kurios vyks birželio mėnesį. Laukia 20 km su 1000 m pakilimo. 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą